Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

PIT oddany po czasie to tylko problemy

  • Posted on: 25 September 2019
  • By: addmean
Niepunktualne złożenie zeznania podatkowego niesie z sobą nie tylko skutki finansowe. Spóźnialscy podatnicy muszą liczyć się także ze stratą niektórych uprawnień.


apartamentowce
Author: Wings Development
Source: Wings Development


I choć dostęp do ulg zostanie, znikną preferencyjne formy opodatkowania. Potrzebujesz wypełnić deklarację łącznie z małżonkiem? A może jako osoba samotnie wychowująca dziecko? Nie zapomnij o oddaniu zeznania do końca określonego dnia. Opóźniona deklaracja odbierze także prawo do oddania 1 % podatku na wybrany cel. PIT (zobacz pit rozliczenie przez internet) złożony na czas pozwala wybrać organizację pożytku publicznego i wspomóc ją konkretną sumą pieniędzy. Jedyne, co powinieneś uczynić, to wypełnić dodatkową kolumnę w blankiecie. Starczy wpisać KRS i nazwę konkretnej instytucji.


monitor komputera
Author: Maria Eklind
Source: http://www.flickr.com
O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Spóźnione rozliczenie z fiskusem wydłuża też czas wyczekiwania na potencjalny zwrot podatku. Co do reguły, urząd skarbowy zwraca środki nie później niż po upływie kwartału od momentu oddania PIT-a. Im wcześniej dostarczysz pity 2017, tym prędzej otrzymasz nadpłatę. efektywne postępowanie upraszcza rozliczenie przez internet. Kilkudniowe opóźnienie w złożeniu PIT-a, a nawet w spłacie podatku, nie musi jednak skutkować poważnymi karami. Pojedyncze przewinienia urząd skarbowy traktuje raczej łagodnie. Nie musi natychmiast wykorzystywać kary pieniężnej. Ważne jest, by roztargniony podatnik jak najprędzej oddał zaległą deklarację oraz uregulował zobowiązanie.


Trzeba także poinformować urząd o zaistniałej sprawie, zanim urzędnicy sami spostrzegą nieobecność dokumentów. Osoba, która nie rozliczy w porę, posłużyć się może instytucją tzw. czynnego żalu.