pieniądze

Nie dokonuj inwestycji w skarbonkę, zainwestuj w obligacje

  • Posted on: 5 February 2018
  • By: addmean
pieniądze w formie papierowej - przykład
Author: Damian Gadal
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zgromadziłeś jakąś kwotę, nie chowaj tych środków w sejfie. Istnieje dużo rozmaitych metod na pomnożenie pieniędzy – zapraszamy do przejrzenia tego treściwego tekstu, w którym przedstawiliśmy kilka kluczowych wiadomości na ich temat.

Po jakiej cenie masz szansę kupić waluty? Zobacz, co zrobić, by być na bieżąco

  • Posted on: 5 February 2018
  • By: addmean
jedno euro
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
W okresie PRL-u trudno było zdobyć obcą walutę. Jeszcze ciężej było ją spożytkować (bo i w jakich sklepach?). Nawet, gdy nadszedł kapitalizm nie natychmiast można było prosto wymienić waluty z innych państw na złotówki. Wymian dokonywało się często po przeróżnych kursach i na… ulicy. Teraz wszystko wygląda inaczej. W tej chwili w zagranicznych walutach można zarabiać (i to zarówno poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, jak i w samym kraju).

Inwestycja pieniędzy to świetny sposób na ich pomnożenie

  • Posted on: 18 January 2018
  • By: addmean
wykres wzrostowy forex
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie praktycznie każdy z nas zetknął się z pojęciem akcji, chyba że nie miał do czynienia z obrotem nimi. Pomimo, iż jak wynika z poprzedniego spostrzeżenia, przeważnie zetknęliśmy się z akcjami, nie zawsze wiemy, czym są. Ujmując problematykę z punktu widzenia prawa są to tak zwane papiery wartościowe.

Korzystne rozwiązania dla firm - kredyty na rozwój i dotacje z UE

  • Posted on: 17 January 2018
  • By: addmean
Pieniądze na dłoni
Author: Public Stock
Source: http://www.flickr.com
Firma, która od niedawna działa na runku powinna mieć więcej funduszy na start, żeby mogła rozkręcić działalność. Wiele spraw wymaga dużego nakładu pieniędzy szczególnie na początku – zaopatrzenie biura w wymagane materiały, opłaty rejestracyjne (np. za zgłoszenie rejestracyjne VAT), zakup aut firmowych i tym podobne. Nie ma też wątpliwości, że i w trakcie trwania działalności na bieżąco należy dokonywać rozmaitych opłat – w zakresie prowadzenia biura, co do wynagrodzeń pracowniczych, składek do ZUS, uiszczania podatku i tym podobne. Zachowanie płynności finansowej na korzystnym poziomie jest bardzo istotne dla firmy, ponieważ gwarantuje jej bezpieczeństwo finansowe i pozwala na zrealizowanie projektów inwestycyjnych. Skąd brać pieniądze?