pieniądze

Korzystne rozwiązania dla firm - kredyty na rozwój i dotacje z UE

  • Posted on: 22 July 2018
  • By: addmean
Pieniądze na dłoni
Author: Public Stock
Source: http://www.flickr.com
Firma, która od niedawna działa na runku powinna posiadać więcej funduszy na start, żeby mogła rozkręcić działalność. Wiele spraw wymaga niemałego nakładu pieniędzy w szczególności na początku – wyposażenie biura w niezbędne materiały, opłaty rejestracyjne (np. za zgłoszenie rejestracyjne VAT), kupno samochodów na firmę i tak dalej. Nie ulega również wątpliwości, że i w trakcie trwania działalności na bieżąco należy dokonywać przeróżnych opłat – związanych z prowadzeniem biura, co do wynagrodzeń dla pracowników, składek do ZUS, płacenia podatku i tak dalej. Utrzymanie płynności finansowej na odpowiednim poziomie jest bardzo ważne dla firmy, jako, że gwarantuje jej bezpieczeństwo finansowe i pozwala na realizację projektów inwestycyjnych. Gdzie pozyskamy pieniądze?

Po jakiej cenie masz szansę kupić waluty? Zobacz, co zrobić, by być na bieżąco

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
jedno euro
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
W okresie PRL-u ciężko było dostać zagraniczną walutę. Jeszcze trudniej było ją spożytkować (bo i w jakich sklepach?). Nawet, gdy nastał kapitalizm nie natychmiast można było bez problemów wymienić pieniądze z innych państw na złotówki. Wymiany robiło się często po przeróżnych kursach i na… ulicy. W tej chwili wszystko wygląda inaczej. Dziś w zagranicznych walutach można dostawać wynagrodzenie (i to zarówno poza granicą Polski, jak i u nas).

Nie dokonuj inwestycji w skarbonkę, zainwestuj w obligacje

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
pieniądze w formie papierowej - przykład
Author: Damian Gadal
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zebrałeś jakąś kwotę, nie chowaj tych środków w sejfie. Istnieje sporo skutecznych metod na inwestowanie pieniędzy – zachęcamy do przejrzenia tego niedługiego poradnika, w którym przedstawiliśmy parę ważnych informacji na ich temat.

Inwestycja pieniędzy to świetny sposób na ich pomnożenie

  • Posted on: 18 January 2018
  • By: addmean
wykres wzrostowy forex
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie praktycznie każdy z nas zetknął się z pojęciem akcji, chyba że nie miał do czynienia z obrotem nimi. Pomimo, iż jak wynika z poprzedniego spostrzeżenia, przeważnie zetknęliśmy się z akcjami, nie zawsze wiemy, czym są. Ujmując problematykę z punktu widzenia prawa są to tak zwane papiery wartościowe.