pieniądze

Korzystne rozwiązania dla firm - kredyty na rozwój i dotacje z UE

  • Posted on: 22 November 2021
  • By: addmean
Pieniądze na dłoni
Author: Public Stock
Source: http://www.flickr.com
Firma, która dopiero co wchodzi na rynek powinna posiadać więcej funduszy na start, aby móc rozkręcić działalność. Wiele spraw wymaga niemałego nakładu finansowego zwłaszcza na początku – wyposażenie biura w konieczne materiały, opłaty rejestracyjne (np. za zgłoszenie rejestracyjne VAT), zakup samochodów na firmę i tym podobne. Nie ma także wątpliwości, że i w trakcie trwania działalności na bieżąco musimy dokonywać rozmaitych opłat – w zakresie prowadzenia biura, co do wynagrodzeń pracowniczych, składek do ZUS, odprowadzania podatku i tym podobne. Zachowanie płynności finansowej na korzystnym poziomie jest niezwykle istotne dla firmy, jako, że zapewnia jej bezpieczeństwo finansowe i umożliwia realizację planów inwestycyjnych. Skąd brać pieniądze?

Inwestycja pieniędzy to świetny sposób na ich pomnożenie

  • Posted on: 18 November 2021
  • By: addmean
wykres wzrostowy forex
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Zapewne praktycznie każdy z nas spotkał się z pojęciem akcji, chyba że nie miał do czynienia z handlem nimi. Pomimo, że jak wynika z uprzedniego spostrzeżenia, przeważnie zetknęliśmy się z akcjami, nie zawsze wiemy, czym są. Ujmując problematykę z punktu widzenia prawa są to tak zwane papiery wartościowe.

Po jakiej cenie masz szansę kupić waluty? Zobacz, co zrobić, by być na bieżąco

  • Posted on: 7 October 2021
  • By: addmean
jedno euro
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
W latach PRL-u ciężko było zdobyć obcą walutę. Jeszcze trudniej było ją spożytkować (bo i gdzie?). Nawet, kiedy przyszedł kapitalizm nie od razu można było prosto zamienić waluty z innych państw na złotówki. Wymiany robiło się częstokroć po przeróżnych kursach i na… ulicy. W obecnych czasach wszystko się zmieniło. Dziś w zagranicznych walutach można dostawać wynagrodzenie (i to zarówno poza granicą RP, jak i u nas).

Nie dokonuj inwestycji w skarbonkę, zainwestuj w obligacje

  • Posted on: 16 July 2021
  • By: addmean
pieniądze w formie papierowej - przykład
Author: Damian Gadal
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zebrałeś jakąś sumę, nie trzymaj tych środków w domu. Istnieje sporo skutecznych metod na inwestowanie pieniędzy – zapraszamy do przejrzenia tego treściwego tekstu, w którym przedstawiliśmy kilka istotnych informacji na ich temat.

Windykacja posiada ścisłe procedury

  • Posted on: 19 May 2021
  • By: addmean
Firma windykacyjna
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Nie wszyscy wywiążą się z obowiązków finansowych
Mogłoby się wydawać, że dla każdego zrozumiałe będzie to, że różne kredyty warto zwracać, a za zakupione materiały warto uiszczać zapłaty. Niestety tak nie okazuje się być, czasami obywatele z premedytacją za coś nie płacą licząc że kara ich pominie, a od czasu do czasu pojawiają się różne momenty, które sprawiają, że ktoś niespodziewanie zaprzestaje opłacać ratę.

Pages