Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju zadaniami trudni się merchandiser? Jak można zostać takim fachowcem? Co należy umieć?

  • Posted on: 13 February 2020
  • By: addmean
Wiele nazw zawodów wzięło się u nas z języka angielskiego, tak więc czasem nie do końca wiadomo, o czym mowa. Tak może być na przykład z zawodem merchandiser, o jakim opowiemy w poniższym artykule.


Tego rodzaju osoba jest zatrudniona najczęściej w branży produkcyjnej, a również w firmach dystrybucyjnych.
merchandiser
Author: Amy
Source: http://www.flickr.com


Najistotniejsze zadania tego typu pracownika to na przykład ekspozycja towaru, organizowanie akcji promocyjnych, a wszystko to konsekwentnie ma zwiększać sprzedaż. Osoba pracująca na tym stanowisku musi cechować się indywidualnymi predyspozycjami, musi wiedzieć, jak wpływać na polepszenie sprzedaży określonych produktów.


giełda
Author: US Department of Education
Source: http://www.flickr.com


Na pewno nie jest to proste zadanie, szczególnie że dzisiaj jest wielka konkurencja generalnie na wszystkich frontach. W takim celu, dla polepszenia swoich kwalifikacji, taki fachowiec musi ciągle się dokształcać, a najlepsze do tego celu są liczne kursy i szkolenia z tego obszaru wiedzy. Dla osób, które planują iść na studia wyższe mamy niedobre wieści, ponieważ nie ma jeszcze takiego kierunku, jaki uczy w tym zakresie, jednakże możemy studiować dość zbliżone dziedziny, takie jak zarządzenia, handel lub marketing.


To z pewnością jest pomocne w tym zawodzie, tego typu osoby ponadto lepiej poradzą sobie na takim stanowisku, gdyż mają wiedzę, jaką mogą wykorzystać w każdy dzień.
Merchandiser powinien przede wszystkim cechować się wyobraźnią przestrzenną, zmysłem estetycznym, ponadto powinien być kreatywny, spostrzegawczy. Najlepiej jak szybko kojarzy fakty, dzięki temu pozyskać może najważniejsze informacje.

Jeżeli szukasz uzupełniających materiałów na prezentowany wątek, to kliknij tu - ta pomocna treść zawiera zbliżone treści!

Poza tym powinien dostrzegać mechanizmy, jakie kierują klientami, a następnie umieć je wykorzystać.