Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Wyprawka szkolna dla dziecka czyli z jakich powodów zakupy wrześniowe są takie drogie

  • Posted on: 5 November 2019
  • By: addmean
Koniec wakacji i początek września to tradycyjnie czas wielkich szkolnych przygotowań. Należy zakupić dzieciom tornistry, przybory szkolne i zeszyty, zapomnieć też nie można o zestawie podręczników. W praktyce na jedno dziecko lekką ręką można wydać kilkaset złotych, a tak naprawdę im będzie ono w starszych klasach, tym wydatków będzie więcej.


Książka
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu
Największym obciążeniem dla domowego budżetu są jak zawsze podręczniki szkolne. Właśnie one najwięcej kosztują, i niestety przez sytuację w naszym szkolnictwie najczęściej kupuje się je na jeden raz, bez szans na ponowne wykorzystanie. Powiązane to jest z paroma sprawami, przede wszystkim z co chwilę zmieniającymi się podstawami programowymi.

Minister szkolnictwa cały czas eksperymentuje na swoich uczniach, a każda zmiana powoduje także zmianę podręczników i to, że nie da się ich później wykorzystać przez kolejne roczniki. Nawet jeśli chodzi o lektury szkolne cały czas jest zamieszanie, i na przykład powieści i opowiadania wykorzystywane przez jakiś rocznik niekonieczne będą obowiązywać w następnych latach nauki - zobacz podręczniki.

Kolejną sprawą, jaka niestety cały czas jest nadużywana przez firmy wydawnicze, jest przygotowywanie książek tak perfidnie, aby nie dało się używać w kolejnych latach.

Czy masz chęć zgłębić omawiane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link, a na pewno odnajdziesz takie newsy, które okażą się niesamowicie przydatne.

Podręczniki połączone są z zestawem ćwiczeń, i jeżeli ktoś kupi dla ucznia odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy, to po zakończeniu roku szkolnego wszystko trzeba będzie wyrzucić. Przez to właśnie, że uczniowie piszą i malują w każdej książce z zestawu, to nie można ich później dać kolegom z młodszej klasy. Oprócz tego koszty szkolnych podręczników powiększają różne dodatki, na temat słuszności których trzeba się mocno zastanawiać. Przed laty uczeń posiadał tylko jeden podręcznik do wyboru i z niego się uczył, a lekcje zapisywał w zeszytach. Dzisiaj oprócz podręcznika jest jeszcze zeszyt ćwiczeń, są również przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, i jeszcze parę innych rzeczy spotykanych w części zestawów . I jak się to wszystko zliczy, to dopiero wówczas okazuje się, dlaczego komplet podręczników jest taki kosztowny, dlatego warto poszukać przystępnych propozycji w sieci - odkrywam siebie klasa 2 pakiet podstawowy ().