Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Polecane obiektywy pasujące do lustrzanek.

  • Posted on: 25 September 2019
  • By: addmean
Ultra szerokokątny obiektyw Sigma 10-20 zaprojektowany został specjalnie dla lustrzanek cyfrowych posiadających matrycę APS-C. Za sprawą niesamowitego pola widzenia (aż 102 stopni), doskonale sprawdza się tam gdzie potrzeba stworzyć szerokie kadry na przykład plenery czy architektura. Maksymalna liczba przesłony powoduje, że obiektyw świetnie nadaje się do fotografowania we wnętrzach i pozwala zatrzymać się na fotografowanym obiekcie. Bardzo dobrze wypadnie zatem w czasie fotografowania w wąskich wnętrzach.

widok przez obiektyw
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Obiektyw Sigma 10-20 jest to dosyć spory, ale jednocześnie krótki i zwarty. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie raczej jasnego zooma standardowego aniżeli ultra szerokokątnego. Dopiero kiedy zobaczy się na jego przód, w którym usytuowana jest stosunkowo niewielka soczewka, to zobaczyć można do której klasy zaliczyć można ten zoom. Zoom 10-20 mm usytuowany jest w klasie obiektywów z linii EX, czyli wśród najlepszych pod względem parametrów obiektywów, wysokiej jakości obrazu, solidnym wykonaniu i dużej trwałości. Przy tym jest matowe wykończenie, które jednym się podoba, a innym nie.Jednakowoż całkiem dobrze maskuje ono fakt, stworzenia większości obudowy obiektywu z materiałów sztucznych. Zoom waży jedynie 0,5kg kg. Pierścień pracuje lekko i sprawnie, ale nieco głośno, zarówno w trybie automatycznym, jak i w trybie ręcznym. Seria EX jest zadedykowana dla najbardziej wymagających użytkowników i odznacza się wysokim stopniem zaawansowania konstrukcji. Trzy soczewki niskodyspersyjne SLD prawie całkowicie zmniejszają aberrację chromatyczną. Zniekształcenia geometryczne są natomiast niwelowane przez soczewki asferyczne. Sigma 10-20 ma system ostrzenia wewnętrznego - przednia część jest nieruchoma, co pozwala na użycie filtrów polaryzacyjnych oraz osłony tulipanowej. Ustawienie ostrości odbywa się niezwykle szybko i cicho dzięki zastosowaniu silnika ultradźwiękowego HSM. Nowe, wielowarstwowe powłoki anty refleksyjne oraz specjalna konstrukcja obiektywu, bardzo skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju bliki, przy zdjęciach pod światło - co jest niezwykle istotną zaletą przy obiektywie o tak dużym kącie widzenia - K-Consult Sp. z o.o..

fragment obiektywu
Author: Ryan Bodenstein
Source: http://www.flickr.com
Głównymi zaletami obiektywu Sigma 10-20 są: bardzo dobre jakości obrazu w centrum pola; dobrze kontrolowane aberracje chromatyczne; niewielki astygmatyzm, sprawny autofokus; dobra praca pod ostre światło, trwałe wykonanie oraz niewielkie rozmiary. Sigma 10-20 to zdobywca wielu nagród. Jest chwalony przez wszystkie strony i czasopisma fotograficzne a także przez jego użytkowników. Doskonała jakość poparta jest aż 3-letnią gwarancją standardową z możliwością jej przedłużenia do 5-ciu lat.