Planując wakacje w Trójmieście warto odwiedzić nie tylko tutejsze restauracje i punkty rozrywki, ale także wybrać się na zakupy

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Nasze morze każdego lata odwiedzają rzesze szukających wakacyjnych doznań turystów, zarówno z kraju, jak i zza granicy. Nic w tym dziwnego, ponieważ nasze rodzime wybrzeże jest nader urokliwe, nie tylko letnią porą, ale również w pozostałych porach roku. Każdy, kto myśli o wakacjach w Trójmieście powinien zwiedzić nie tylko miejscowe restauracje i punkty rozrywki, ale także udać się na zakupy.

Centrum handlowe
Author: surtr
Source: http://www.flickr.com
Wakacje to okres, kiedy uwielbiamy wylegiwać się na plaży i korzystać z uroków lata jak tylko się da. Jednakże wakacje nie byłyby wakacjami, gdybyśmy nie przywieźli z nich rozlicznych pamiątek. Znajdując się w Trójmieście możemy zakupić prawdziwe cudeńka, np. DPM Watomierz DT21. Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na przedmioty ozdabiane bursztynem. Bursztyn to doskonały surowiec. Odznacza się nie tylko doskonałym wyglądem, ale także posiada według specjalistów właściwości lecznicze. W szczególności jest surowcem zdobniczym, wykorzystuje się go do tworzenia oryginalnej biżuterii, niemniej w rzeczywistości ozdabia się nim wiele innych przedmiotów, poczynając od dekoracyjnych szkatułek, po elementy odzieży, obuwia itp. Co więcej bursztyn stosuje się również do wykonywania leczniczej nalewki – podczas wizytacji w Trójmieście koniecznie musisz jej skosztować i kupić dla najbliższych!Ale zakupy w Trójmieście to nie tylko artykuły z bursztynu. Nad Bałtyckim wybrzeżem możemy zakupić również wspaniałą biżuterię i ozdoby z muszelek, czy z kamieni morskich. Są zresztą nimi ozdabiane nie tylko kolczyki czy bransoletki, ale również inne pamiątki, takie jak ramki na fotografie, czy figurki dekoracyjne do domu. Możliwości jest zatem dużo, można zakupić np. pralka Amica AW100N.

Kobieta z zakupami
Author: iStock
Source: iStock
Oprócz tego typu pamiątek możemy się także zaopatrzyć w te, które ściśle związane są z historią naszego wybrzeża, jego zwyczajami i tradycją. Tych najciekawszych nie zakupimy w żadnym innym mieście, nawet online.

Najbardziej korzystne zakupy w Trójmieście robi się w miejscach zabytkowych, których w tutejszym regionie nie brak. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na zabytki w historycznym mieście, jakim jest Gdańsk. Jednakże przede wszystkim warto pospacerować po całej linii brzegowej wybrzeża, mocno urozmaiconej i pełnej niespodzianek, które warto odkryć.