Nie masz zielonego pojęcia, co dać znajomemu w prezencie na urodziny? Aktualnie niezwykle modne są gry planszowe!

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
To, co dokładnie kupić znajomemu w prezencie na urodziny chyba od dawna jest ogromną zmorą niemalże każdego z nas. O ile jeśli chodzi o naprawdę bliską przyjaciółkę, zazwyczaj nie mamy większych trudności, jeżeli jednak idziemy na przykład z wizytą urodzinową do trochę dalszego znajomego, wtedy bez wątpliwości pojawia się lekki problem z wyborem.


Zazwyczaj w tego rodzaju sytuacjach dobrze jest stawiać na Prezenty w miarę uniwersalne - takie jak przykładowo gry planszowe.


Planszówki dla dorosłych
O ile planszówki zwykle kojarzą nam się między innymi z dzieciakami, o tyle z pewnością właściwie każdy z nas już trochę słyszał o ogromnej modzie na gry planszowe dla dorosłych. Jeżeli jeszcze w nic nie zagrałeś, kup znajomemu na przykład Bang gra, a bez wątpienia każdy z Was zaraz połknie bakcyla planszówek!


talisman magia i miecz
Author: Pleuntje
Source: http://www.flickr.com


Jak wybrać tę właściwą?


Jeżeli zdecydujesz się na kupno gry planszowej, wtedy bez wątpliwości zaraz zorientujesz się, jak mnóstwo tytułów jest na rynku. Jeżeli chcesz wybrać coś naprawdę ciekawego, wtedy musisz albo spędzić mnóstwo godzin na wszelkiego rodzaju forach internetowych skupiających miłośników planszówek albo zwyczajnie zaufać sprzedawcy - on będzie w stanie powiedzieć Ci, czy przykładowo Carcassonne gra jest odpowiednia dla początkujących graczy czy lepiej pozostawić ją sobie na dalszy etap.


Jeśli Twój znajomy jest miłośnikiem magii i bajkowych klimatów, wtedy niewątpliwie dobrym pomysłem będzie dla przykładu Talisman Magia i Miecz. Jeżeli Twój znajomy jest raczej strategiem, wtedy na pewno znakomicie sprawdzi się wspomniane wcześniej Carcassonne.