Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Nie dokonuj inwestycji w skarbonkę, zainwestuj w obligacje

  • Posted on: 29 March 2023
  • By: addmean
Jeśli zgromadziłeś jakąś sumę, nie chowaj tych środków w domu. Jest dużo efektywnych metod na pomnożenie pieniędzy – zachęcamy do przejrzenia tego niedługiego poradnika, w którym przedstawiliśmy kilka istotnych wiadomości na ich temat.

animowany obrazek przedstawiakący skarbonkę i walczącego o pieniądze pana
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Najpewniejszą metodą jest naturalnie przeznaczenie tych pieniędzy na lokatę. Zazwyczaj banki oferują niski procent, tylko trochę większy od procentu inflacji. Oprócz tego w tego rodzaju inwestycjach pieniędzy nie da się wyciągać w wybranej chwili, nie narażając się na przepadek odsetek. Jedyną zaletą takiego pomnażania pieniędzy jest bezpieczeństwo.

Tak samo bezpiecznym pomysłem na inwestycję jest zdobycie państwowych papierów wartościowych. Emisja obligacji (więcej informacji ) odbywa się, gdy państwo zamierza uzyskać pieniądze na zapełnienie dziury w budżecie. Generalnie każdy kraj na globie realizuje takie rzeczy.

Jeżeli chcesz, żeby podobne artykuły pozostały Ci w głowie na dłuższy czas, sprawdź witrynę (https://www.eurea.pl/), do której link jest tutaj. Znajdziesz tam bardzo analogiczne informacje.

Oprocentowanie papierów Skarbu Państwa najczęściej jest całkiem niezłe. Sporą wadą jest okres inwestycji – zwykle więcej niż 5 lat.

Mniej bezpieczną drogą jest inwestowanie na giełdzie, zwłaszcza w tak bardzo niekorzystnym dla biznesu okresie. Przelewanie pieniędzy w akcje spółek polecamy wyłącznie tym osobom, które posiadają sporą wiedzę na tematy giełdowe i nie obawiają się ryzyka. Fani ryzyka i wysokich zysków mogą również nabyć udziały w funduszach wzrostowych. Wartą uwagi szansą na pomnożenie mogą być także listy zastawne (tu dowiesz się więcej: atrakcyjna strona ), emitowane przez instytucje bankowe

Wartościową możliwością dla osoby z gotówką jest założenie własnej działalności gospodarczej. Najważniejszy oczywiście jest pomysł – bez niego nikt nie przetrwa na rynku. Rozpoczęcie firmy jest krokiem ryzykownym, ale może potem dać znaczne profity. Pamiętaj, że przed wsadzaniem środków w działalność trzeba koniecznie zrealizować szczegółowe analizy marketingowe. Najważniejsza jest analiza szans i zagrożeń, zbadanie popytu na produkty oraz zbadanie konkurencji. Tego typu wyzwania rozsądnie jest zlecić profesjonalnej agencji reklamowej.