Napisałeś książkę i myślisz, co dalej uczynić – zobacz, jakie są możliwości

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Zarówno w Polsce, jak i wszędzie indziej, jest gigantyczna liczba osób, które kochają pisać. Wielu z nich nie jedynie o tym marzy, nie tylko to kocha, ale rzeczywiście to robi. Ani się obejrzeć, a rodzi się top wierszy, zbiór opowiastek, czy powieść. W człowieku rodzi się wtenczas duma ze stworzonego dzieła. Jednak co zrobić, by praca nie spełzła na niczym, by nie pozostała w szufladzie?


pisanie książki
W tej chwili należałoby powiedzieć – nie, aby nie została w szufladzie, a, aby nie pozostała w laptopie. Rozwój technologiczny poszedł do przodu i osoby piszące na starych maszynach można obecnie policzyć na placach jednej dłoni. Komputery okazały się nowymi pamiętnikami, białymi kartkami, na które istnieje szansa przelania myśli. Potężne znaczenia ma też Internet – dzięki Sieci mnóstwo osób piszących może pochwalić się innym własną twórczością (stąd tak duża popularność blogów). Co jednakże uczynić, kiedy będzie się miało już gotowy materiał, czy mówiąc inaczej – ukończoną książkę? Okazuje się, że stworzenie książki to tak naprawdę dopiero start ciężkiej drogi. Choć w naszym kraju jest mnóstwo wydawnictw, osobom debiutującym okrutnie ciężko jest się pojawić na rynku. Wydawnictwa nie zawsze są skłonne wydać pieniądze na publikację i reklamę, ponieważ nie są przekonane, iż zysk będzie na tyle duży, by łatwo pokryć koszty. Zdarza się, iż osoba, która stworzyła książkę odbija się od drzwi wielkich wydawców lub czeka przez lata, aż określone wydawnictwo wypuści powieść do księgarń. Rozwiązaniem na te bolączki jest self publishing. Chcesz wiedzieć więcej?


książka
Author: Alicia A. L.
Source: http://www.flickr.com
Self publishing nadszedł do nas z USA i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Polega na tym, że osoba, która skończyła książkę, sama ją wydaje. Wystarczy mieć potrzebną liczbę gotówki i można zlecić drukarni druk i oprawę, zainwestować w reklamę, w firmę, która będzie dystrybuować książkę. Co się ma w zamian? Przede wszystkim prawa autorskie i wydawnicze zostają w rękach twórcy. Posiada także zdecydowanie wyższy zysk ze sprzedaży. A przede wszystkim nie trzeba czekać wieków, aż publikacja wyjdzie na światło dzienne. Dla wielu to najważniejsze plusy.