Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Kupiłeś mieszkanie i co dalej? Sprawdź, dlaczego jest Ci niezbędny projektant wnętrz!

  • Posted on: 18 January 2018
  • By: addmean
Zazwyczaj zakup nowego mieszkania lub domu wiąże się z ogromną liczbą decyzji, które musisz podejmować niemalże każdego dnia przed wprowadzeniem się, a niejednokrotnie jeszcze długie miesiące po.
fiskus
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli chcesz unikać choćby części tych obowiązków, wtedy bez wątpienia musisz zatrudnić architekta wnętrz!


public relations konferencja
Author: Burson-Marsteller
Source: http://www.flickr.com


Po co Ci projektant?


Niektórzy z nas oczywiście potrafią pochwalić się rewelacyjnym gustem, a także wyczuciem co do urządzania przestrzeni w domu. Prawda jest taka, iż zazwyczaj takie osoby są właśnie architektami wnętrz! Jeśli zatem projektowanie wnętrz jest Ci raczej obce, wówczas architekt wnętrz jest Ci praktycznie niezbędny. W przeciwnym razie prawdopodobnie skończy się tak, że pójdziesz do pierwszego z brzegu sklepu z meblami i albo wyjdziesz stamtąd szybko z poczuciem zupełnego mętliku w głowie lub też zdecydujesz się na zakup pierwszej lepszej kanapy żeby tylko mieć tę decyzję już za sobą. Jeśli zatrudnisz projektanta, najpierw opowiesz mu mniej więcej, jak ma wyglądać Twoje mieszkanie, a on przedstawi Ci tylko parę wariantów - wtedy niewątpliwie lepiej będzie Ci wybrać.


Czego możesz oczekiwać od architekta wnętrz?


dokumentacja
Author: rhodesj
Source: http://www.flickr.com


To zależy, co zawrzecie w umowie - co do zasady projektowanie może objąć tylko pierwsze konsultacje, ale też może dotyczyć wykończenia właściwie całego mieszkania.
Oczywiście im większej liczby rzeczy będziesz wymagać od architekta, tym więcej będziesz musieć mu zapłacić, jednak w większości przypadków niewątpliwie się to opłaca. Wystarcza, iż pomyślisz, że będziesz w danym domu żył przez jakiś czas - czy nie warto wówczas zainwestować nieco więcej gotówki aby cieszyć się pięknymi wnętrzami?