Księgowość online - w jaki sposób to funkcjonuje, korzyści

  • Posted on: 4 April 2018
  • By: addmean
Księgowość internetowa to dużo bardziej wygodne rozwiązanie niż prowadzona przez typowe biuro księgowe.


Dzisiejsze technologie sprawiają, że usługa będzie tańsza oraz wygodniejsza, a w najciekawszej wersji mieści także spokój zleceniodawcy – rozliczeniami zajmują się księgowi.
facebook
Author: Impassion Afghanistan
Source: http://www.flickr.com


Pomimo prężnego rozwoju instrumentów online oraz odmian zdalnego kontaktu, tradycyjna księgowość jest cały czas popularna. Polega ona głównie na księgowaniu kosztów a także dochodów, wypełnianiu KPiR jak też sporządzaniu deklaracji skarbowych i przesyłaniu ich do referatów. W takim modelu przedsiębiorca przywozi księgowym dokumenty z danego okresu, jakie następnie są księgowane i umieszczane w formowej dokumentacji. Następnie posiadacz firmy odbiera informacje o wielkości podatków do uiszczenia a także składek ZUS. W tradycyjnym modelu usługa dopełnia się w owym miejscu. Powinniśmy jednak wiedzieć o tym, iż na pewno nie jest to wyłączny sposób, w który można prowadzić rachunkowość. Korzystnym podejściem może być księgowość on-line. W takim modelu przedsiębiorca przesyła księgowej dokumenty firmy online. Autonomiczni przedsiębiorcy, jacy kochają brać sprawy w swoje ręce a także posiadać pełną wiedzę o szczegółach rozliczeń, mogą również prowadzić rachunkowość samodzielnie w aplikacji on-line (ważny link).
W takowym wypadku samodzielnie dodają koszty, wystawiają faktury , generują KPiR i deklaracje podatkowe, jakie później składają w urzędach. Monitorują przekształcenia w przepisach i dostosowują swe działania – we wszystkim pomoże im Aplikacja on-line, która automatyzuje szereg działań.