Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Korzystne rozwiązania dla firm - kredyty na rozwój i dotacje z UE

  • Posted on: 22 November 2021
  • By: addmean
Firma, która od niedawna działa na runku powinna posiadać więcej funduszy na początek, żeby mogła rozkręcić działalność. Wiele spraw wymaga dużego nakładu finansowego szczególnie na początku – wyposażenie biura w konieczne materiały, opłaty rejestracyjne (np. za zgłoszenie rejestracyjne VAT), kupno samochodów na firmę i tak dalej. Nie ulega także wątpliwości, że i w trakcie trwania działalności stale należy dokonywać różnych opłat – związanych z prowadzeniem biura, co do wynagrodzeń dla pracowników, składek do ZUS, uiszczania podatku i tym podobne. Zachowanie płynności finansowej na właściwym poziomie jest bardzo istotne dla firmy, gdyż zapewnia jej bezpieczeństwo finansowe i pozwala na zrealizowanie planów inwestycyjnych. Skąd brać pieniądze?


Karty kredytowe, płatnicze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dzisiaj firmy – także te nowo powstałe – mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony banków oraz placówek państwowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również dotacje z UE, które finansują do 80% wartości projektu, a zatem są doskonałą alternatywę dla wszystkich, którzy chcą wypuścić na rynek nowy, innowacyjny produkt. O dotacje mogą zabiegać wszyscy, lecz nie wszyscy mogą spodziewać się wsparcia dostaną. Projekt (b1 - wizualizacje architektoniczne) musi być innowacyjny i w dalszej perspektywie przynosić korzyści dla ogółu społeczeństwa.

Jeżeli są jakieś nurtujące Cię zagadnienia na omawiany temat, to wejdź na omówienie, ono na pewno Cię zainteresuje.Zazwyczaj jednak zarządzający firmą wykorzystują produkty, jakie udostępniają banki, które pozwalają na utrzymanie płynności finansowej, jak również na realizowanie rozmaitych inwestycji. Do zasadniczych tego rodzaju produktów zaliczamy kredyty, a wśród nich najczęściej kredyty gotówkowe i hipoteczne. Jednak banki polecają również inne rozwiązania, które mają na celu ułatwienie firmom utrzymanie się na rynku. Należy do nich między innymi darmowe konto firmowe, czy też wysokooprocentowane konto oszczędnościowe. Zwłaszcza darmowe konta są pomocnym produktem, jako, że dzięki nim przedsiębiorstwo może realizować przelewy i zaciągać zobowiązania, a także realizować szereg innych operacji. Jeżeli takie konto jest darmowe, przedsiębiorstwo może zaoszczędzić na rachunku miesięcznie niemałą kwotę. Firma powinna poszukiwać jak najwięcej tego rodzaju rozwiązań, które umożliwiają obniżenie kosztów działalności przedsiębiorstwa.