Kołobrzeg przedstawiony jako odpowiednie miejsce na wakacje dla ciebie i twoich znajomych

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Kołobrzeg jest gminą i miastem usytuowanym w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Jest czwartym co do ilości mieszkańców nadmorskim miastem w województwie. Osoby pragnące spędzić urlop nad Bałtykiem przy jednoczesnym pobycie w większym mieście powinny pojechać właśnie do Kołobrzegu. Można tam dojechać pociągiem stającym na kołobrzeskiej stacji kolejowej, busem wysadzającym i zabierającym pasażerów z dworca autobusowego, własnym transportem lub… drogą wodną. Jest bowiem możliwość zakupienia biletu na statek do Danii i z powrotem. Jest to również interesująca propozycja dla duńskich turystów.

nad morzem w Kołobrzegu
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Do Kołobrzegu na wakacje można wybrać się z rodziną, grupą znajomych bądź ukochaną osobą gdyż w tym mieście każdy może znaleźć coś dla siebie, coś, co go zainteresuje. Jeżeli nastawimy się na zwiedzanie, warto zobaczyć parę nadmorskich miejsc, czyli port morski, jedno z największych w Polsce kołobrzeskie molo i wyjątkową latarnię morską. Całkiem ciekawym miejscem jest Plac Ratuszowy razem z neogotyckim ratuszem, spore Muzeum Oręża Polskiego zawierające liczne zbiory militarne z różnych okresów a także Miejska Biblioteka Publiczna nazwana imieniem Galla Anonima. Jeżeli chciałbyś poznać więcej szczegółów na temat spędzenia wakacji w Kołobrzegu -
Kołobrzeg
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Osoby które prowadzą aktywny styl życia powinny skorzystać z usług hali sportowo-rekreacyjnej „Millenium” z wybudowanym obok aquaparkiem. Zawsze jest możliwość wypożyczenia bądź korzystania z własnego roweru i wyruszenia na indywidualne lub grupowe wycieczki rowerowe, z najbliższymi czy też przyjaciółmi. Z kolei tym, którzy uwielbiają biegać, proponujemy jogging wybrzeżem. Będzie to idealny trening nie obciążający nadmiernie stawów w takim stopniu, jak bieganie po drodze asfaltowej czy kostce brukowej, wymagający przy tym dużo więcej siły wkładanej w bieg. Jeżeli jednak uważasz, że gry zespołowe to najlepszy rodzaj sportu i tym samym sposób na udaną zabawę, rusz się na plażę. W wielu miejscach spotkasz ludzi, którzy z chęcią zagrają w siatkówkę, ringo lub zbijanego.

Nie zważając na wiek, płeć czy ilość towarzyszy, Kołobrzeg każdemu przypadnie do gustu. Duża ilość i różnorodność atrakcji sprawi, że wczasy spędzone właśnie tam na długi czas pozostaną w pamięci każdego turysty.