Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Jakie są najlepsze metody na archiwizację informacji?

  • Posted on: 29 March 2023
  • By: addmean
Każdy musi utrzymywać ład na swoim laptopie. Jeżeli problem z odnalezieniem informacji tyczy się wielkiej firmy, to musi ona zatrudnić specjalistę, który będzie archiwizował wszystkie informacje.


W dowolnej znacznej spółce powinna być prowadzona porządna archiwizacja danych na oddzielnym nośniku tego typu jak dodatkowy dysk twardy lub pendrive. Należałoby osobno archiwizować fotografie, filmy albo informacje kadrowe. Informacje należałoby podzielić na tematy oraz odnośnie ich kompresji. Robiąc kopię, niezłym pomysłem jest ich spakowanie zatem kompresja. Spowoduje to, że pliki staną się mniejszej wielkości oraz zajmą mniej miejsca na nośniku, na jakim będą archiwizowane. Kompresując pliki, użytkownik mógłby zaoszczędzić nawet 60% miejsca, a w co poniektórych przypadkach nawet 90%. Wielu użytkowników nie pakuje danych, gdyż obawiają się, że stracą one na jakości.

Będzie Ci niezbędne hiperłącze do artykułu (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=Gda%C5%84sk&district=&country=&worktype=a972&published=&sort=published_atr)? Zachęcamy w takim razie, byś najechał tutaj i wtedy przejdziesz do następnego artykułu pełnego szczegółów.

Nie ma się wcale czego bać, gdyż pojęcie "kompresji stratnej" po prostu nie istnieje. Wówczas informacje zostałyby uszkodzone i nie można by było ich odtworzyć.
CV
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com


Obecnie powracają do łask płyty DVD, na jakich można zapisywać archiwizowane dane. Płyta jest o tyle dobrym wyjściem, że jest ona niewrażliwa na wstrząsy i pole magnetyczne. Zgromadzone na nich informacje nie potrzebują przepisywania po pewnym czasie. Oczywiście płytę można by wygiąć czy porysować. Jeżeli jednak szanujemy swój sprzęt oraz chronimy go przed młodszymi dzieciakami, to uszkodzenie płyty przestanie mieć jakieś znaczenie. Zaletą takiego archiwizowania informacji mogłoby zostać również to, że dane zarchiwizowane na płycie nie będą zarażone żadnym wirusem.


Archiwizacja danych na płytach może zająć dużo godzin i informacje z płyty powinny być zapisane jeszcze na odmiennym nośniku. Można by też nagrać parę płyt, jakie zawierają te same informacje. Jeśli dane mieszczą się na pendrive, również mógłbyś zapisać je kilka razy.