Jakie istnieją rodzaje gier komputerowych na różnego rodzaju okazje? Czy gry to taka strata czasy, jak twierdzą niektórzy?

  • Posted on: 9 April 2019
  • By: addmean
Gry komputerowe do doskonały sposób na zabicie nudy. Dla niektórych zapewne będzie to stratą czasu, natomiast dla kogoś innego wręcz odwrotnie. Jednak głównym argumentem przemawiającym za grami jest to, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Typów gier jest bowiem dość dużo z nastawieniem na naukę różnych umiejętności. Niektóre ćwiczą koncentrację, inne refleks, natomiast inne pomagają zdobyć wiedzę z jakiejś określonej dziedziny.

Tak właściwie wybór
gra na komputerze
Author: Chris_Parfitt
Source: http://www.flickr.com
rodzajów jest ogromny i jedynie od nas zależy czy taka gra okaże się stratą czasu, a może bardziej ciekawym sposobem na poprawę niektórych umiejętności. Zobaczmy w związku z tym jakie gatunki są do wyboru. Czasami jest tak, że musimy przebywać dłuższy czas w jakimś miejscu, z reguły czekając na coś lub na kogoś. Gry na nudy to w takiej sytuacji jedyne wyjście z sytuacji aby nie irytować się koniecznością siedzenia w jednym miejscu i zapełnić w jakiś sposób ten czas. Warto sprawdzić: zobacz www. Świetne wtedy będą popularne platformówki różnego rodzaju. Na pewno wiele ludzi kojarzy te całkiem proste, dwuwymiarowe z czasów dzieciństwa, gdzie pokonuje się różne plansze z coraz to wyższymi poziomami trudności. Gra taka jest szalenie wciągająca, dlatego dobrze zabija czas. Innym dobrym pomysłem mogą być gry sportowe. To świetna opcja głównie dla panów, którzy lubią szybkie wyścigi autami albo rozgrywki w piłkę nożną. Tego typu gry są dostępne na wielu urządzeniach, a prócz tego rozgrywka nie trawa długo i można ją w każdym momencie przerwać, nie musimy kończyć długiej misji tak jak w przypadku różnych gier strategicznych. Odnośnie gier strategicznych to jest to bardzo popularny rodzaj gier, jakie wymagają sporego zaangażowania od gracza. Z reguły trzeba planować własne ruchy do przodu oraz przewidywać co może zrobić nasz przeciwnik. Często chodzi tu o takie kierowanie własnym wojskiem albo krajem by odnieść końcowy sukces. Napoleon Total War jest przykładem takiej gry, zobacz: sprawdź. Daje ona możliwość graczowi przeniesienia się w okres wojen europejskich z osiemnastego albo dziewiętnastego wieku, przy okazji możemy wcielić się w postać samego Napoleona Bonaparte.
granie
Author: Gabriele B.
Source: http://www.flickr.comDla osób, którym zależy by podczas takiej rozrywki również zdobywać określoną wiedzę, świetne okażą się gry edukacyjne. Są różne ich rodzaje, bazują często na jakimś danym obszarze wiedzy. Coraz częściej gry te używane są w szkołach, w jakich dzieci w tak przystępny sposób mogą się uczyć. Taka forma nauki zachęca także do poświęcenia jej większej ilości czasu, gdyż dziecko nie odbiera tego jako nudnej nauki ale również jako zabawę. Coś takiego przynosi świetne efekty. Wielu ludziom, z pewnością do gustu przypadną gry logiczne. Wymagają one dużej koncentracji u gracza jak i logicznego myślenia w celu rozwiązywania ciągu zagadek logicznych. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi przenosimy się na wyższy poziom, w jakim zagadki stają się trudniejsze. Na tego typu rozrywce tak naprawdę można spędzić bez wyrzutów sumienia dużo czasu. Nie warto demonizować takiej rozrywki, bo jak się okazuje we wszystkim można znaleźć też dużo plusów.