Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Jak skutecznie zadbać o związek?

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
W jaki sposób przeciwstawiać się monotonii w małżeństwie oraz wzmocnić poczucie więzi? Na te właśnie pytania spróbuję dać odpowiedź w niniejszym artykule. Każde z dwojga ludzi w związku jest odrębną jednostką, ma inne spojrzenie na rzeczywistość. Dzielcie się swoimi opiniami, komunikujcie otwarcie o swoich potrzebach. Nie wstydźcie się rozmawiać o własnych uczuciach. Podkreślajcie, że bardzo wam na sobie zależy. Od czasu do czasu miło jest dostać od małżonka liścik z wiadomością: „Kocham Cię”.

Kabaretki
Author: Amazing Girl
Source: http://amazinggirl.pl
Starajcie się dbać o dobro drugiej osoby. Pamiętajcie, by kiedy niekiedy zaskakiwać się czymś przyjemnym – przynieść podarek bez okazji, zaaranżować wspólną eskapadę rowerową, wyjść na basen, do kina albo na uroczystą kolację. Może warto rozważyć sporządzenie potraw razem z partnerem? Z całą pewnością wspólne „gotowanie” jest o wiele przyjemniejsze niż sytuacja, kiedy zmęczona po całym dniu żona stawia partnerowi obiadek na stole. Jak można uatrakcyjnić intymną sferę?

Szczerze rozmawiajcie o swoich potrzebach i fantazjach miłosnych. Pomyślcie o wykorzystaniu gadżetów erotycznych bądź o afrodyzjakach. Pomóc mogą kabaretki, powabne pończochy, lub inna niezwykle kobieca bielizna damska.

W miarę upływu lat poczucie wzajemnej sympatii zmniejsza się. Jest to naturalny etap. Wzrasta poczucie ograniczenia swobody, zaś fascynacja erotyczna maleje. Pary wówczas niejednokrotnie wybierają najprostsze wyjście – rozwód. Wygasło uczucie, zatem nie warto się starać. Jak możemy przeciwstawiać się rutynie ? Wracajcie do miejsc, w których spotykaliście się w trakcie pierwszych schadzek. Przyzwólcie sobie za sobą zatęsknić. Czasowa abstynencja, choć przeciwna liberalnym poglądom w dziedzinach łóżkowych, z pewnością skutecznie podniesie libido. W nagrodę bielizna erotyczna z pewnością nie zaszkodzi żadnej ze stron.
Podejmujcie wspólne działania, zapiszcie się na kurs tańca bądź grajcie w szachy. Wspólnie spędzany czas zbliży was do siebie. Uściślajcie własne myśli. Partner nie jest wróżką. Pracujcie nad porozumiewaniem się. Prawdomówność to podstawa. Słyszcie, nie tylko słuchajcie. Starajcie się zrozumieć punkt widzenia małżonka. Modyfikujcie swe nastawienia . Dużo zależy od naszych wyobrażeń o szczęśliwym związku. Pragnienie utrzymania małżeństwa warunkuje motywację do szukania porozumienia oraz akceptowania niewygód.

Przede wszystkim umiejcie docenić bliskość ukochanej osoby oraz zadbajcie o własny rozwój indywidualny, bowiem będąc szczęśliwym z samym sobą, łatwiej będzie wam cieszyć się ze związku.