Jak można by usprawnić funkcjonowanie floty pojazdów?

  • Posted on: 14 November 2018
  • By: addmean
W naszym języku działa wiele tzw. homonimów, zatem słów, które mają przeróżne definicje zależnie od danego kontekstu. Jednym z nich jest określenie, jakie może symbolizować grupę okrętów, w języku potocznym znaczy pieniądze, natomiast w wypadku dużych spółek sumę posiadanych samochodów firmowych.


Tego typu flota pojazdów jest zazwyczaj pozyskiwana na zasadach leasingu oraz w okresie gwarancyjnym jest dosyć silnie użytkowana.
Dla klienta takiego pojazdu nie jest to za dobra informacja, gdyż pomimo, że teoretycznie właścicielem danego samochodu była zaledwie jedna spółka, to często prowadzących pojazd było wielu kierujących. A niestety przyjęło się, że cudzego majątku nie szanuje się tak, jak swojego. Poza tym posiadana przez każdą spółkę flota pojazdów musi być odpowiednio zarządzana, co pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnych wydatków oraz będzie miało pozytywny wpływ na działanie i rentowność takiej firmy. Żeby wykonać to najefektywniej, do firmy powinny być zaimplementowane specjalistyczne metody, które znacznie zoptymalizują działanie nie tylko posiadanej floty pojazdów, ale i całej firmy.


Przy pomocy systemu Gekko uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny w przestrzeni biurowej
Author: RuckZuck
Source: RuckZuck


Teoretycznie takie procedury mogą wprowadzać dyrektorzy, jednak jeśli nie posiadają w tym temacie najmniejszego doświadczenia, to efekty ich pracy mogłyby być nawet bardzo szkodliwe dla takiej spółki. Na szczęście funkcjonują specjalistyczne systemy do zarządzania flotą pojazdów.
Jeśli te programy będą wprowadzone do firmy, to prezesi na pewno prędko zauważą korzystne zmiany w prowadzonej przez siebie firmie. Poprzez wykorzystanie tego typu systemów możliwe jest łatwe przygotowywanie raportów, zestawianie należności czy rozliczanie przebiegów poszczególnych pojazdów.