Jak internet zmienił wiele dziedzin naszego życia, jak obecnie wygląda rynek komputerowych gier.

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Gdy przed dwoma dekadami internet powoli wchodził do naszych mieszkań, domów i firm, nikomu nawet do głowy nie przyszło, jak dużą rewolucje na całym świecie to przyniesie. A rewolucja się już rozegrała, bo minione kilkanaście lat to bardzo duże przesunięcie usług, rozrywki i handlu właśnie do sieci, z jednoczesnym pomniejszeniem dotychczasowych form.

Dotknęło to na przykład branżę rozrywkową, jaka po dziś dzień nie może się do końca odnaleźć. Nagle okazało się, że tradycyjne płyty i filmy DVD straciły rację bytu, bo wszyscy je wolą pościągać za darmo z sieci. Zaczęła się pojawiać konieczność zbudowania innych kanałów dystrybucji i sprzedaży, gdyż stare straciły na znaczeniu. Zmiany również w dużym stopniu dotknęły rynek gier komputerowych, lecz tu zmienił się nie tylko model sprzedaży, lecz również możliwości gier oferowanych obecnie.
Gra online
Author: daniel_jurena
Source: http://www.flickr.com
W okresie, gdy dostęp do sieci był znacznie mniejszy, gry najczęściej trzeba było kupować na płytach CD i samotnie się w nie grało na swoim komputerze, dzisiaj wszystko zupełnie inaczej wygląda. Współcześnie gracze coraz częściej wolą grać w gry online, niż w typowe tytuły na płytach. W dużym stopniu przyczyniło się to tego to, że sporo z takich gier jest darmowych, cechuje się całkiem przyjemną, efektowną grafiką, oraz co najważniejsze, można grać z innymi postaciami. Gry są niesamowicie grywalne, pewne tytuły takie jak gra zielone imperium (oferta)gromadzą dziesiątki tysięcy grających na całym świecie, a niektórym się nawet udało doczekać swoich zawodów. Firmy które udostępniają tego typu gry na swoich serwerach za podstawową grę nic nie każą płacić, lecz za wszystkie opcje dodatkowe już tak.Tak więc jeżeli jakiemuś graczowi nie będzie się chciało mozolnie zdobywać kolejnych poziomów czy gromadzić przedmiotów, to wszystko może kupić i dostaje bez długiego czekania. Co istotne, graczom to zupełne to nie przeszkadza, wielu z nich zwyczajnie grywa dla czystej przyjemności i nie zamierza nic kupować, a jest także wielu takich, którzy wolą iść krótszą drogą i przeznaczają ogromne sumy na zakupy w grze.