Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/siecmilosci.pl/includes/menu.inc).

Czy powinniśmy starać się o otrzymanie zwrotu podatku w związku z pracą za granicą? Jakie dokument będzie potrzebny, aby mieć możliwość zwrotu podatku z Holandii

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Wyjeżdżając za granicę na zarobek warto pamiętać, by po powrocie odzyskać podatek. Można w ten sposób dostać całkiem niezłą gotówkę, która będzie bonusem do wcześniej wypracowanych pieniędzy.


O zwrot podatku z zagranicy warto się starać, bo z reguły w przeliczeniu na polskie pieniądze otrzymuje spory zastrzyk pieniędzy. Natomiast musimy wiedzieć, iż jeśli chcemy ubiegać się o zwrot takiego podatku, to musimy najpierw rozliczyć się rodzimym urzędem. Kiedy staramy się o zwrot podatku z Holandii potrzebny jest Jaaropgaaf - potrzebny zwrot podatku z Holandii. Jest to tamtejsza karta podatkowa, na której znajdują się informacje odnośnie naszych dochodów za wcześniejszy rok. Tego typu dokument powinien dostarczyć nam pracodawca, u którego pracowaliśmy. Jeżeli z kolei podjęliśmy pracę w kilku miejscach, to powinniśmy mieć Jaaropgaaf od każdego pracodawcy osobno.
Pitax.pl - rozliczenie PIT online
Gdy przerażają nas wszystkie te formalności, brak nam znajomości języka i średnio wiemy jak się za to zabrać, to jest wyjście z takiej sytuacji. W naszym kraju działa dużo firm, które wszystkie formalności mogą załatwić za nas. Zwrot podatku z zagranicy dzięki temu jest o wiele łatwiejszy. Udajemy się do takiego biura z odpowiednimi dokumentami. Już na miejscu trzeba wypełnić także dodatkowe dokumenty, gdzie podajemy wszystkie konieczne dane.


Podpisujemy konieczne oświadczenia oraz upoważnienia, a tego typu firma już wszystkim zajmuje się za nas. Po jakimś czasie otrzymujemy gotówkę na konto i gotowe. Warto jednak sprawdzić, jak wygląda kwestia prowizji dla takich firm, aby za bardzo nie przepłacić.