Aby odpowiednio wypisać PIT 37 musimy mieć właściwą wiedzę

  • Posted on: 24 January 2019
  • By: addmean
Powoli nadchodzi czas, w którym będziemy musieli złożyć swoje ukazanie rocznych zarobków za mijający rok. Potrzeba się namyślić, czy pragniemy je uzupełniać samodzielnie, czy może mimo wszystko wolimy to zlecić komuś, kto lepiej się na tym zna.


Czy zaznaczymy jak PIT 37 uzupełnić?


Powinniśmy sobie wydawać sprawę, że istnieją różnorakie typy formularzy, dlatego właśnie musimy się na początku dowiadywać, czy naszą osobę dotyczy PIT 37.
pit 37
Author: Golden Rose
Source: Golden Rose


Później też potrzeba się zastanowić, czy posiadamy na tyle sporą wiedzę, żeby podejmować się samodzielnego wypełnienia takiego rozliczenia, ze świadomością, że wszystko jest wykonane dobrze. Oczywiście, aby wypełnić PIT 37 możemy korzystać ze specjalnych programów, jednak jakąś ogólną wiedzę w tym zakresie musimy mieć.


Mężczyźni przy komputerze
Author: Travis Rigel Lukas Hornung
Source: http://www.flickr.com


PIT 36 powinien być złożony w wyznaczonym czasie


Warto zdawać sobie kwestię z tego, że mamy ściśle określony dzień do którego urząd skarbowy musi dostać odpowiednie dokumenty. Do tego czasu również PIT 36 powinniśmy wypełnić oraz wysłać, zatem nie powinniśmy tych spraw zostawiać na ostatnią chwilę. Musimy także pamiętać, że tego rodzaju pisma jak PIT 36 także odnajdują się w odpowiednich programach, które krok po kroku przeprowadzą nas przez ich uzupełnianie.
Im więcej powiemy na ten temat, im lepsze posiadamy programy, tym znaczniejsza będzie szansa, że uzupełnimy takie formularze bez popełniania błędów wymagających złożenia korekty.